CR1812JR500E04R
Mfr.Part #:
CR1812JR500E04R
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 1812(4532 Metric) SMD/SMT Thick Film 500 mΩ 1 % 500 mW 600 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance1 %
Height - Seated (Max)0.6 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance500 mΩ
Power Rating500 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient600 ppm/°C